Pierwsze tytuły Honorowych Członków WSS przyznane

Dnia 14 czerwca, miałem zaszczyt wspólnie z moim przyjacielem i wiceprezesem Wejherowskiego Stow. Sportowego, Tomkiem Hirsz, wręczyć pierwsze w historii kickboxingu w Powiecie Wejherowskim, tytuły honorowych członków Stowarzyszenia, które założone zostało z mojej inicjatywy w 2012 roku. Na spotkaniu klubowym, na które zaproszeni zostali znakomici goście, przyznaliśmy 8 tytułów Honorowych Członków Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Przygodę jako działacz sportowy rozpocząłem na dobre w 2007 roku. Miałem wtedy 21 lat. Zaczęło się wszystko od Klubu pod nazwą "Klub Sportowy Fight Zone". Dwa lata później, Klub przekształcił się w sekcję Kaszubskiego Towarzystwa Sportowo-Kulturalnego i moi zawodnicy reprezentowali KTS-K Fight Zone. Wreszcie w 2012 roku powstało na bazie "Fight Zone", Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe, gdzie pełnię obecnie funkcję prezesa.

Znane są w Polsce osiągnięcia zawodników z Wejherowa i Luzina. Klub oprócz wychowanków może poszczycić się także akcjami społecznymi, np. "Zeszyt dla Uczniaka", czy "Szansa dla Przedszkolaka". Działamy tak więc w sferze nie tylko sportowej, ale także społecznej i charytatywnej. Nie mniej jednak wiem, że wszystkie działania na przestrzeni tych 8 lat, nie mogłyby być zrealizowane, gdyby nie sponsorzy i przyjaciele Klubu.

W czternasty dzień czerwca tego roku, mogliśmy z Tomkiem podziękować 8 osobom i firmom, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju kickboxingu w Wejherowie, jak i w całym Powiecie Wejherowskim.

Gorąco i serdecznie dziękuję Wam, że wspomagacie nas finansowo, organizacyjnie i duchowo. Dnia 23 lutego, podczas VIII Zebrania Zarządu, przy pełnej zgodności tegoż Zarządu, postanowiliśmy nagrodzić osoby i firmy tytułem "Honorowy Członek Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego". Nasi Sponsorzy i przyjaciele Klubu, to bardzo zapracowane osoby, mające wiele obowiązków, tych zawodowych, jak i prywatnych, rodzinnych. Dlatego też niezmiernie mi miło, że prawie w komplecie, osoby te dotarły do Kawiarni Dobre Czasy przy ul. Kaszubskiej w Wejherowie.

Dziękuję wszystkim za przybycie i rozmowę w miłej i kameralnej atmosferze. Mam też nadzieję, że będę miał okazję w niedalekiej przyszłości, firmom i osobom, które nie mogły przybyć na nasze spotkanie, osobiście wręczyć wyróżnienie i honorowy tytuł WSS. Dopełnię wszelkich starań, aby ten tytuł zyskał uznanie i prestiż wśród społeczności nie tylko lokalnej, ale także tej szerszej. Dlatego też, postanowiliśmy z Zarządem, że w roku kalendarzowym, tym tytułem mogą zostać wyróżnione maksymalnie dwie osoby lub firmy, które w sposób szczególny wniosą wkład w promocję sportu dzieci i młodzieży, a zarazem w rozwój sportowy naszych podoiecznych.

Miłym dla mnie akcentem tego spotkania było także poinformowanie obecnych osób, że Zuzia Kalbarczyk, nasza obecnie najlepsza kickboxerka, pojedzie na Mistrzostwa Europy do San Sebastian! To dzięki wsparciu Gminy Luzino i Pana Wójta Jarosława Wejer, a także dzieki pomocy Sponsora głównego Klubu - DJ-Projekty Andrzej Herzberg oraz Firmie stolarskiej WENTA MEBLE. Dziekuję Wam bardzo serdecznie!

Relacja ze spotkania, z listą wyróżnionych firm i osób znajduje się tutaj.

Pozdrawiam!

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!